Ana Sayfa Spor Arena gitti. 11 Nisan Geliyor

Arena gitti. 11 Nisan Geliyor

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Keşküş, Arena isminin yerine Şanlıurfa'nın kurtuluş tarihi olan 11 Nisan'ın yazılacağını belirtti.

Giriş Tarihi: 29 Mayıs 2017 Pazartesi 13:55
Arena gitti. 11 Nisan Geliyor

Şanlıurfa GAP Arena Stadı'nın isminde bulunan Arena ibaresi stattan söküldü. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Keşküş, Arena isminin yerine  Şanlıurfa'nın kurtuluş tarihi olan 11 Nisan'ın yazılacağını belirtti.

Şanlıurfa GAP Arena Stadı'nın 'Arena'sı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından alınan kararla yerinden söküldü. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Keşküş, Arena isminin yerine  Şanlıurfa'nın kurtuluş tarihi olan 11 Nisan yazılacağı belirtti. Bugün stada gelen işçiler, merdiven yardımıyla giriş kapısındaki Arena yazısını söktü. Arena yazısının sökülmesiyle ilgili bir açıklama yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Keşküş, "Cumhurbaşkanımızın verdiği talimatlarla beraber bugün artık Arena ismini spor kompleksimizin içerisinden kaldırıyoruz. Bakanlığımıza yazdığımız yazıyla spor kompleksimizin, spor tesisimizin 11 Nisan  Şanlıurfa'nın kurtuluşuna hitaben 11 Nisan Spor Kompleksi ve Spor Tesisi olarak değiştirilmesine karar verdik. Bugün itibariyle de Arena ismini çalışan arkadaşlarımız indiriyor. Ben biliyorum ki Şanlıurfalı hemşehrilerimiz 11 Nisan ismini benimseyeceklerdir. Zaten birkaç gündür sosyal medyadan da 11 Nisan ismi ile ilgili talepleri gördük. Açıkçası daha önceden yıkılan 11 Nisan Şehir Stadyumumuz'un hatıralarını devam ettirme adına bu ismin  Şanlıurfa'daki tesislerimize yakışacağını tahmin ediyorum. İnşallah memleketimize, şehrimize ve spor camiasına 11 Nisan adı hayırlı gelir ve nice başarılara bu statta ve spor tesisinde şahitlik ederiz" ifadelerini kullandı.

Arena yazısının sökülmesinin ardından 11 Nisan harflerinin yerine yerleştirilebilmesi için  Şanlıurfa Gap harfleri de sökülerek indirildi.

 

(sondakika.com)

Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık