Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Güncel Bakan Albayrak Birecik'e geldi

Bakan Albayrak Birecik'e geldi

Şanlıurfa'nın Birecik İlçesi'ndeki hidrolektrik santralini gezip incelemelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 7 Ekim 2016 Cuma 06:04
Bakan Albayrak Birecik'e geldi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gaziantep'in Nizip İlçesi'nde, Suriyeli sığınmacıların barındığı konteyner kenti ziyaret etti. Burada Suriyeli çocuklar tarafından çiçeklerle karşılanan Bakan Albayrak, konteyner kenti gezip yetkililerden bilgi aldı. Konteyner kent içerisindeki sosyal tesis ve ana okulunu da gezen Bakan Albayrak'a, Suriyeli çocuklar Türkçe şiir okuyup, Arapça şarkı söyledi. Eşi Esra Albayrak'a sığınmacılar tarafından yapılan el işi hediyeliklerden satın alan Bakan Albayrak, buradan Şanlıurfa'nın Birecik İlçesi'ndeki hidrolektrik santralini gezip incelemelerde bulundu.

KÖPRÜLÜ KAVŞAK AÇILIŞI YAPTI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gaziantep'te, Büyükşehir ve Şahinbey belediyelerinin işbirliğiyle yapılan köprülü kavşağın açılışını yaptı. Açılış öncesinde konuşan Bakan Albayrak, 15 Temmuz'un Türkiye'de bir dönüm noktası olduğunu belirterek, şunları söyledi

15 Temmuz, bu toprakların, bu milletin, bu ülkenin kaderinde çok ama çok büyük bir kırılmanın yaşandığı, sadece ülke ve bölgenin değil, dünyanın da kaderinde çok önemli bir yer edecek olan bir sürecin bir başlangıcı oldu. Hele de bu coğrafya için 200 yıldır farklı senaryolar üzerinden bölgeleri, ülkeleri, toplumları dizayn eden üst akılların projelerini, elhamdülillah 15 Temmuz'da alaşağı ettiniz. Tarih, artık başka bir şekilde cereyan ediyor ve edecek. Bu şuur noktasında başka bir yöne doğru akacak. Darbeler, yasaklar, müdahaleler ne olursa olsun hizmet etmeye devam diyoruz. Emin olun aynı şekilde hizmet etmeye devam ediyoruz. Bu değişim ve dönüşümün ülkenin yerli kaynaklarını çok daha somut bir şekilde ülke ekonomisine kazandırıp, hele de enerjide petrol ve gazımızın neredeyse yüzde 95'ini ithal ediyoruz. Yerli kaynaklara daha çok eğilerek, çok daha fazla yatırımın büyümesini her geçen gün daha ileriye taşımak, daha fazla çalışan Türkiye'ye enerji sektöründe de, enerji noktasında da daha fazla yatırıma dönüştürerek çalışmak zorundayız. İnşallah bu çerçevede Enerji Bakanlığı olarak sadece yatırımlara değil, bu yatırımların ülke ekonomisine daha ucuz ve uygun bir şekilde, yerli üretime dönüşebilir şekle dönmesi için daha çok çalışacağız. İşte bunun ilk semerelerini geçtiğimiz hafta doğalgaza yaptığımız indirimle almış durumdayız. Sadece sizlere değil, sadece tüketim noktasında bireylere değil; Gaziantep üretim şehri, sanayi ve ticaret şehri, bunun en büyük hammaddesi olan enerji ve doğalgazdaki indirim inşallah, verimlilik olarak, istihdamın artması olarak, Antep'e de daha pozitif bir şekilde yansıyacak. Amacımız ülkenin enerji ve arz güvenliğini yerli ve yenilenebilir kaynakla dışarıya minimum düzeyde bağımlı olarak ülkemizi çok daha ileriye muasır medeniyetler düzeyine taşımak. Söylenecek söz çok ama Antep'e söyleyecek söz yok.

Konuşmasının ardından Bakan Albayrak'a, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin tarafından mozaikten yapılan tablo hediye etti. Bakan Albayrak, daha sonra beraberindekilerle birlikte köprülü kavşağın açılışını yaptı.

YORUMLAR
  • yorum2016-10-08 05:48:02dengir mahmut

    kayın pederinden öğrendiği el öpmeyi iyi uyguluyor. siyasete çabuk ısındı.medyaya güzel pozlar ver oyu kap....

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Naksan Holding davası

Naksan Holding davası

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık