Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Siyaset Bakan Eroğlu Suruçluları ’Hırsızlıkla ’Suçladı

Bakan Eroğlu Suruçluları ’Hırsızlıkla ’Suçladı

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun, Suruç Ovasındaki pompaj sulama projesindeki aksaklıklar hakkında HDP’li İbrahim Ayhan’ın verdiği soru önergesine verdiği yazılı cevapta Suruçluları “hırsızlıkla” itham etmesi Suruçlular çok sert tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 15 Ağustos 2016 Pazartesi 19:42
Bakan Eroğlu Suruçluları ’Hırsızlıkla ’Suçladı

HDP’li İbrahim Ayhan’ın Suruç Ovası Sulama projesindeki aksaklıklarla ilgili verilen yazılı önergeyi değerlendiren Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Suruç Ovası pompaj sulama projesinde meydana gelen aksaklıklarının en büyük nedeninin ‘’çiftçi müdahaleleri ve mekanik aksamın çalınmasıdır.’’şeklinde yazılı açıklamalarda bulunarak Suruçluları hırsızlıkla suçlaması İlçede“hırsızlık” suçlaması damga vurdu.

Bakan Eroğlu’nun Suruç halkını  “hırsızlık” gibi yüz kızartıcı ve onur kırıcı sözleri üzerine görüşünü açıklayan İlçe halkı Bakan Eroğlu’na tepki göstererek ne onurumuzu ne şerefimizi  size yediririz herkes haddini bilsin sözleriyle  yanıtı verdi: “Orman ve Su İşleri Bakanı  Veysel Eroğlu  derhal kamuoyu önünde tüm Suruçlulardan özür dilemesi gerekir. Bakan Eroğlu’nun  Suruçlulara şunu demesi lazım biz hepinize, size ‘hırsız’ demedik, biz hırsıza ‘hırsız’ dedik şeklinde düzeltme yaparak tüm ilçe halkından özür dilemelidir. Bakan Eroğlu  tüm Suruçluları zan altında bırakıyor. Diyerek” tepkilerini gösterdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık