Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Urfa Haberleri Baydemir: "HDP'yi Urfa'dan Dışlayamazsınız"

Baydemir: "HDP'yi Urfa'dan Dışlayamazsınız"

Halkların Demokrasi Partisi (HDP) Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir, darbeye, cuntaya, anti demokratik tüm uygulamalara karşı, birlikte yaşam zeminin oluşması için yarın yapacakları mitingin izin verilmemesi ile ilgili bir basın açıklaması düzenledi.

Giriş Tarihi: 13 Ağustos 2016 Cumartesi 22:50
Baydemir:

HDP ve DBP'nin ortaklaşa HDP Şanlıurfa İl binasında düzenlenen basın toplantısına Şanlıurfa HDP Milletvekili Osman Baydemir, Dilek Öcalan, HDP İl Eş Başkanı Ayşe Sürücü, DBP İl Eş Başkanı Leyla Coşkun, Hidayet Enmek ve partililer katıldı.

14 Ağustos’da Topçu Meydanı’nda yapacakları mitingle Urfa’dan güçlü bir barış sesini açığa çıkaracaklarını ifade eden Osman Baydemir, “Urfa Valiliği’nin keyfi kararı ile Topçu Meydanı için istemiş olduğumuz miting talebimiz bir emri vaki ile Paşabağı alanına alınmış. Oysa ki bizim yapmış olduğumuz resmi başvuru Topçu Meydanı’na dairdir. Buradaki temel amaç HDP’yi Urfa’dan izole etmektir. Buradaki temel amaç HDP’nin halkla buluşması önünde setler oluşturulmasıdır. Paşabağı alanı bizim daha çok Nevruzları kutladığımız bir alandır ve kentin dışında, toplu taşımanın sıfır olduğu bir alandır. Urfa’nın bu sıcağında Paşabağı’nda miting yapma imkanı mümkün değildir. Halkımızı 55 derece sıcağın altında, suyun ve lavobanın olmadığı hiçbir insani ihtyacının karşılanmadığı, başvurmamıza rağmen, talep etmemize rağmen orayı işaret etmek demek yasaklamaktan daha beterdir. Biz bu kararı hukuka aykırı buluyoruz. Yapmış olduğumuz değerlendirmeler neticesinde mutkal mitingimizi Topçu Meydanı’nda gerçekleştireceğiz. Hiçbir güç, hiçbir irade halkın iradesinin üzerinde değildir. Urfa’da halkın iradesi aynı zamanda HDP’dir. Topçu Meydanı’nda elinizi uzatacağınız her 4 kişiden 2 tanesi HDP’lidir. Siz Topçu Meydanı’nı HDP’ye yasaklayamazsınız, HDP’yi Topçu Meydanı’ndan dışlayamazsınız. HDP’yi Urfa’nın bir santimetrekaresinden uzaklaştıramazsınız, dışlayamazsınız” dedi.

YENİDEN BAŞVURUMUZU YİNELEYECEĞİZ

Topçu Meydanı’nda yapmak istedikleri mitingle ilgili olarak başvurularını yineleyeceklerini vurgulayan Baydemir, şunları kaydetti: “Tertip komitemizi tekrardan oluşturarak gerek Ağustos ayı içerisinde gerekse en geç Eylül ayı başında yine darbelere, çatışmalara, ölümlere karşı Urfa halkının gerçek sesinin çıkmasının ve barış özleminin haykırılmasının vesilesi olmaya devam edeceğiz. Bütün bu dışlama politikalarına rağmen HDP bir kez daha çatışmaya, tecrite, izolasyana, cuntaya karşı bütün Urfa halkına sesimizi ortaklaştıralım çağrısını yineliyor” dedi.

 

 

 

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Birecik'te altyapı yenileniyor

Birecik'te altyapı yenileniyor

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık