Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Röportajlar BOP’ta yeni hedef Türkiye

BOP’ta yeni hedef Türkiye

Milliyetçi Hareket Partisi Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Özyavuz, Suriye’de devam eden çatışma ortamının Türkiye ve Şanlıurfa’ya etkisini anlattı.

Giriş Tarihi: 20 Eylül 2013 Cuma 15:40
BOP’ta yeni hedef Türkiye

Özyavuz “Suriye’ye olası bir müdahale en çok et ile tırnak gibi, akraba ve din kardeşi olan bizleri vurur!”


URFA’DA 500 BİN MÜLTECİ VAR
Şimdi bir defa Suriye olayını baştan almamız lazım. Bölgemiz için etkilerinin çok acı tablolar ortaya çıkardığını hepimiz biliyoruz. Suriye olayı 3 ayda bitecek diye halka lanse edildi. Bizim sınır kapılarımız açıldı. Suriyeli mülteciler buraya alındı. Ve bana göre Urfa’nın şuanda 2 milyon nüfusu içerisinde 500 bin de Suriyeli mülteci var. Şimdi bu ortalamayı nasıl buluruz biz? Çarşı Pazar geziyoruz. Evlerdeki kiracılara bakıyoruz. İlçelere gittiğimizde karşılaşıyoruz. Kendi yerimizde oturduğumuz sırada yukarıya gelen, bize gelen halktan dinliyoruz. Şu anda Türkiye’de yaşayan her 10 kişiden 3 tanesi Suriyeli. Yani bu bir gerçek Türkiye’nin geneline baktığımız zaman milyonlara tekabül ediyor. Tabi biz Ortadoğu Projesinin bir parçası olarak gördük. Önceden baştan ve sayın genel başkanımızın açıklamaları oldu biliyorsunuz. Fakat bizim hükümetimiz diğer komşularla olduğu gibi çok büyük yanlışlara imza attı.


SURİYE’Yİ MISIR’LA, IRAK’LA BİR TUTAMAZSINIZ
Dışişleri Bakanlığı  dış politikada başarısız oldu ve yere çakıldı. Şimdi Suriye’yi bir Mısır, bir İran ve ya bir Irak’la bir tutamazsınız. Buradaki yönetim yani oradaki yönetim yüzde 7 ile  yüzde 10, 12 kişilik kesimden oluşan bir yönetim. Yani azınlığın çoğunluğu yönettiği bir yer Suriye. Şimdi bizim Suriye ile ilişkilerimiz çok güzelken sayın Başbakanım birden bire Amerika’nın ve İsrail’in amaçları doğrultusunda Suriye’ye dayılanması ve oradaki halkı ayaklanmaya doğru götürmesi işte şunu yapın bunu yapın biz arkanıdayız demesi, yine oradaki yönetimin meşruiyetini kaybettiğini göstermek için sınır kapılarını açarak daha çok mülteci gelsin daha çok rahatsız oldukları görülsün ve dolayısı ile insanlar Suriye’de işte bu katliamların sorumlusu olarak Beşar Esad’ı görsün düşüncesiyle hareket edildi ve bu noktaya geldik.
İşte kamplar kuruldu hazırlıklar yapıldı. Orada olaylar olmadan ama şimdi Suriye’ den gelen mülteciler de perişan Türkiye Cumhuriyeti Devleti de bir sürü kayba uğruyor elbette biz büyük bir devletiz, hem yanı başımızda bir savaş var ona seyirci kalamayız mutlaka ordan gelen insanlara da sahiplenmemiz lazım ama bir noktaya kadar.
Kamplarda hiçbir kriter uygulanmadı dedik. Yaşlı, çocuk ve kadınların alınması gerekirken gençlerin Türkiye’ye getirildiğini söyledik. Fakat kimse bizi dinlemedi. Ama şimdi Şanlıurfa’da günlük hayatımızda da bunun sıkıntılarını yaşıyoruz.
Kapaklı Pasajın oralarda geçen bir olay oldu; Rast gele ateş edilmiş ve 3 yaralıdan 1 tanesi Suriyeli.


URFA’DA HER ÜÇ KİŞİDEN BİRİ SURİYELİ
Demek ki, öyle bir duruma gelmişiz ki, her 3 kişiden 1 tanesi artık Suriyeli. Tabii bu durum hem vatandaşımızı ekonomik sıkıntıya sokmakta hem de iş gücü açısından Suriye’den gelen insanlar daha ucuza çalışmaktadır. Kaçak işçi statüsünde çalıştıklarından dolayı iş adamları da bunlara rağbet etmeye başladı ve Türkiye’deki işsizlik de yükselmeye başladı.
Şimdi Suriye’de ne olur? Bundan sonra Suriye’de hesaplar tutmadı bildiğiniz gibi. Birleşmiş Milletler de her ne kadar operasyon ile ilgili şartları olgunlaştırmışsa da  Suriye deki yönetimin Amerika’da çok güçlü desteği olduğu için acaba biz Beşar Esad’ı alırsak onun alternatifi ne olur, onun yerine getireceğimiz zaten bizim amaçlarımıza bizim doğrultumuzda bize hizmet eder mi diye bir endişe var.


ERDOĞAN’IN ELİNDE OLSAYDI SİLAHI ALIP SURİYE’YE GİRERDİ
Ve onun için şimdi birbirlerine topu atıyorlar. Sayın başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın elinde olsaydı bu iş, kendisi bizzat silahı alıp Suriye’nin içine girerdi. Ama Amerika işte, “ben buraya gireceğim, şunu yapacağım bunu yapacağım” özellikle operasyon süresiyle ilgili bir sınırlama istiyor kongre. Yani şimdi Irak’a girdikleri zaman Saddam Huseyin’i devirmek için Amerika ordusu süresiz girdi biliyorsunuz ve halen orada. Aradan yıllar geçmiş, şimdi Suriye’de bu kabul edilebilir bir durum değil. Amerika’nın kendisi de kongre üyeleri de artık Amerika askerlerinin gelip bu bataklığa girmesinden yana değil. O açıdan operasyonun üç ayla sınırlandırılmasını istiyorlar. Yani üç ayda girecekler temizleyip çıkacaklar. Bu arada bunu yaparken İsrail’in güvenliğini korumaları lazım, bunun ile ilgili alt yapıyı hazırladılar Türkiye’ ye patriot füzelerini yerleştirdiler.


FÜZE KALKANI İSRAİL’İN GÜVENLİĞİ İÇİN
Yani füze kalkanı aslında İsrail’ in güvenliğini sağlamak için yapıldı. Şimdi alternatif bulamadılar. Birkaç gündür bunun arayışındalar, yani bu oyalama taktiğinin asıl sebebi bu. Yani Obama bu alternatifi bulabilseydi zaten Suriye operasyonu yapardı. Ama bizim anlamadığımız şu var Mısır’da halka bomba yağıyor diye biz burada gıyabi cenaze namazları kılarken yani bu halkı bizim insanımızı bizim milletimizi bu Rabia işareti ile aldatırken cihada çağırırken  biz eğer Müslüman ülkeysek bu Suriye’deki Müslüman kardeşlerimizin bile bile zarar göreceğini bildiğimiz halde Amerikan ve diğer kapitalist ülkelerin oraya operasyon yapmasına nasıl alkış tutuyoruz bunu anlayamıyorum. Yani bunun başka yolu yok mu? Kan dökmeden bu işi biz orada halledemez miyiz bu hiç araştırılmadı.
Şimdi Suriye de vuran da Allah-u Ekber diyor, vurulan da Allah-u Ekber diyor. Yani müslümanı müslümana kırdırmak bu kadar basit mi? Biz kime hizmet ediyoruz? Hangi güçlere hizmet ediyoruz bunu bir gözden geçirmemiz lazım.

BUNLARIN GİTTİĞİ YERDE NÜFUS YAPISI DEĞİŞİYOR
Mısır olayında da aynı şey oldu. İstedikleri gibi bir yönetim getiremedikleri için tekrar bir darbeye maruz kaldı ve halen olaylar devam ediyor. Libya’ya bakıyorsunuz Libya’da aynı şeyler devam ediyor Kuzey Irak’a bakıyorsunuz yıllardır aynı şey. Bunların gittiği yerde nufus yapısı değişiyor ..!
Irak’a giden Amerikan askerleri bizim oradaki 2 milyon Müslüman kardeşimize tecavüz etmiştir. Zaten Amerika’nın silahla oraya girmesine gerek kalmamış yani bu tecavüz ettikleri insanlardan olan o çocuklar büyüdükçe orası zaten Amerikan’laşır yani bu bölgede ortadoğudaLawrens döneminde yapılan oyunların tamamı yeniden geri dönmüş oldu ve bu işin öncülüğünü yapanda bu hükümettir.
Fakat biz MHP olarak her zaman söylüyoruz; dünya üzerindeki bütün savaşlara karşıyız. Eğer bir ülkede teröre maruz kalmışsanız, o terörle hem ekonomik hem de silahla mutlaka mücadele etmek gerekir diye düşündük. Maalesef bizim söylemlerimizi yüzde 51 arkamızda duruyor diye hiç kaale almadılar. Ama şimdi adım adım ülke olarak yönetiyorlar ve Büyük Ortadoğu Projesi’nin asıl hedefinde olan ülke Türkiye’dir. Kuzay Irak’taki ayağı bitmiştir.

BOP’UN HEDEFİNDE TÜRKİYE VAR
Suriye’deki ayağı da bitmek üzere. Suriye’yi de üçe bölecekler, ondan sonra hedef Türkiye’dir.
Sırada Türkiye vardır. Milletimizin bunu göz ardı etmemesi lazım yani AK Parti hükümeti bir dönem daha giderse bu ustalık döneminden sonra bir dönem daha giderse önümüzdeki dönem Türkiye Cumhuriyeti Devleti 36 parçaya bölünür ve her bir grup kendi başına hareket eder.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz İdo Tatlıses, Babasına İmrenmiş

İdo Tatlıses, Babasına İmrenmiş

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık