Ana Sayfa Güncel Bu yolu yapmak hangi belediyenin görevi?

Bu yolu yapmak hangi belediyenin görevi?

Şanlıurfa’nın Atakent Mahallesi’nde yaşayan mahalle sakinleri Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin mahalleye hizmet vermediğini savundu.

Giriş Tarihi: 20 Ekim 2016 Perşembe 23:48
Bu yolu yapmak hangi belediyenin görevi?

Çetin Karabıyık/URFAHABER.NET

Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesindeki Atakent Mahallesi 6239. Sokakta yaşayan mahalle sakinleri yollarının 1,5 yıldır asfaltlanmadığını iddia etti.
Karaköprü Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi’ne defalarca dilekçe verdiklerini ancak bir sonuca ulaşamadıklarını belirten mahalle sakinleri belediyenin sürekli kendilerini oyaladıklarını ifade etti.
Mahalle sakinlerinden Fatih Yamangöz, seçim döneminde verilen hiçbir sözün yerine getirilmediğini belirterek, “Büyükşehir Belediye Başkanı bilboardlara şu kadar yolu asfaltladık diye reklam veriyor ancak bizim sokağımıza 1.5 yıldır asfalt yapılmıyor. Bizler belediyeden çok fazla bir şey istemiyoruz, asfalt yapsınlar yeter” dedi.


KAPIMIZI AÇAMIYORUZ
Yoldaki tozdan dolayı kapı ve pencerelerini açamadıklarını belirten Yamangöz, “Eşim çamaşırı balkona asamıyor. Kapımızı, penceremizi açamıyoruz. Balkonda oturamıyoruz. Evimizin içerisi toz toprak doluyor. Bir de üstüne üstlük belediyeye ait sulama aracı toz kalkmasın diye sokağa suluyor. Bu seferde çamurdan yürüyemiyoruz. Bugün köylerin yolları bile kilit parke taşlarla döşenirken, bizim sokağımız şehrin göbeğinde olmasına rağmen 1.5 yıldır bu sorun ile boğuşuyoruz” dedi.


HİÇBİR BELEDİYE SORUMLULUĞU KABUL ETMİYOR
Defalarca hem Büyükşehir Belediyesi’ne hem de Karaköprü Belediyesi’ne dilekçe verdiklerini belirten Yamangöz, “Karaköprü Belediyesi yetkilileri yolun asfaltlanma sorunun kendilerine ait olmadığını, Büyükşehir Belediyesi yetkilileri de asfaltlama çalışmasının kendilerine ait olmadığını söylediler. Sizlerin aracılığıyla bizlerde soruyoruz. Bu yolu yapmak hangi belediyenin görevi?” dedi.

YORUMLAR
  • yorum2016-10-21 22:28:02mehmet

    etraftaki bütün yollar asfaltlandı bu yol 2 yıldır asfalt yapılmadı zirve orman evlerinin önündeki yol

  • yorum2016-10-21 16:31:09duayen davulcu

    incirliova ilkokulunun oraya gidin gün içinde 15 dk bekleyin sonrasında görürsünüz nedemek istediklerini. belediye saolsun arada bir sululama yapıyor yolları o da gece 12 de:)

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz En kaliteli zeytinyağları

En kaliteli zeytinyağları" Gaziantep'te açıklanacak

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık