Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Siyaset DBP’Lİ BELEDİYELERE KAYYUM PLANI!

DBP’Lİ BELEDİYELERE KAYYUM PLANI!

Kürt illerinde sayısı 100’ün üzerinde olan Demokratik Bölgeler Partisi’nin (DBP) elindeki belediyelere el koyma hazırlığı yapılıyor.

Giriş Tarihi: 4 Ocak 2016 Pazartesi 12:35
DBP’Lİ BELEDİYELERE KAYYUM PLANI!

AK Parti Yerel Yönetimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Büyükşehir Yasası’nda değişiklik öngören kanuna, “HDP-DBP’li belediye başkanlarının görevden alınıp, yerlerine merkezden kayyum atanmasının eklenmesini” önereceklerini söyledi.

Özhaseki, görevi kötüye kullanan belediye başkanlarının yetkilerinin elinden alınmasını isteyen Özhaseki, şunları söyledi:“Onların yerine belediye meclisinden değil, kamudan birisinin atanmasını öneriyoruz. Görevden aldığınızda meclis yerine seçiyor. Çoğunlukta kim varsa onu seçiyor. Bunlar istisnadır. Bin 300 belediyenin olduğu yerde bir elin parmakları kadardır. Kamu görevlisinin kayyum gibi atanması daha doğrudur.”

Bunların henüz tartışılan öneriler olduğunu anlatan Özhaseki, “Netleşmiş bir şey yok. HDP dışında kimsenin itiraz etmeyeceğini düşünüyorum. Ben teröre destek verenlerden, devletin temeline dinamit koyanlardan bahsediyorum. Kimse buna izin vermez” dedi.

Özhaseki, şu anda belediye başkanının düşürülebilmesinin mümkün olmadığını, sadece bütçenin kabul edilemediğini de hatırlattı.

Yasayla yapılacak diğer bir düzenlenenin hak ve yetkilerin yeniden düzenlemesi olacağını belirten Özhaseki, iş makinalarını devletin aleyhine kullananlara kimsenin izin vermeyeceğini belirtti.

Mehmet Özhaseki, daha sonra şu ifadeleri kullandı:

“Verilen iş makinaları ile hendekler kazıldı. Bunun tedbirlerinin alınması lazım. CHP ve MHP’li arkadaşlarımızla da konuşacağım. Amacımız belediyelerin daha iyi hizmet vermesini sağlamak. Meclis kapanmadan düzenlemeyi yasalaştırmayı planlıyoruz. Bütün çabam bunun üzerine.”

Özhaseki, “Hendekleri kendi iş makinalarıyla kazıyorlar. Bunun tedbirini almayacak mıyız. Hizmeti, demokrasiyi yok ediyorlar. Her sistem kendi içinde tedbirini alır” diye konuştu.

(Kaynak: Star)

YORUMLAR
  • yorum2016-01-04 14:39:10MEHMET

    Keşke Kayyum Atasalar Hatta belediye başkanları yerine asker atasalar albay yarbay falan ne güzel olurdu

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz SP'den Şeker Fabrikaları Çıkışı

SP'den Şeker Fabrikaları Çıkışı

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık