Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Siyaset DEMİRTAŞ: EN AHLAKSIZ SAVAŞ KOŞULLARINDA DAHİ KABUL EDİLEMEZ

DEMİRTAŞ: EN AHLAKSIZ SAVAŞ KOŞULLARINDA DAHİ KABUL EDİLEMEZ

HDP Eşgenel Başkanı Selahattin Demirtaş'tan Diyarbakır'da öldürülen doktor Abdullah Birol için açıklama: Doktorlara hemşirelere sağlık çalışanlarına yönelik saldırılar kabul edilemez. Biz bunu lanetliyoruz

Giriş Tarihi: 2 Eylül 2015 Çarşamba 16:37
DEMİRTAŞ: EN AHLAKSIZ SAVAŞ KOŞULLARINDA DAHİ KABUL EDİLEMEZ

 Ankara 'da gazetecilerle bir araya gelen HDP lideri Selahattin Demirtaş'tan seçimlerden partisinin kabinede temsil edilmesine kadar birçok konuda açıklama yaptı. Demirtaş, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak ve Suriye'ye operasyon düzenlemesine vize veren hükümet tezkeresine 'hayır' diyeceklerini belirterek "Bakanlarımız bundan dolayı azledilirse şaşırmayız. Azledip azletmeme konusunda keyif onlarındır" dedi. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bakanlık teklifini kabul etmeyen HDP'li Levent Tüzel'i de eleştiren Demirtaş, "Parti hukukuna aykırı davrandı" ifadesini kullandı. Demirtaş seçim boykotunun gündemlerinde olmadığını belirterek hedeflerinin yüzde 20 oya ulaşmak olduğunu söyledi.

'ANKETLER AK PARTİ 'Yİ DÜŞÜK GÖSTERİYORSA SEÇİMİ ERTELEYEBİLİRLER'

Demirtaş, milletvekilleriyle yaptıkları toplantılardan bölgede hiçbir il ve ilçede seçim güvenliğinin olmadığı sonucu çıktığını söyledi. Demirtaş şöyle konuştu: "Bölgeden gelen arkadaşlar iyi şeyler söylemiyor. Bu koşullarda seçim kampanyası yapılması imkansız diyorlar. AKP 'nin de amacı bu, istese bir günde seçim koşullarını oluşturabilir. Zannedersem bunu bir plan çerçevesinde yürütüyorlar. Cumhurbaşkanı da, '7 Haziran'daki gibi olmayacak' dedi. Sandıklara 'Saray' el koyacak. Nasıl devlete el koyduysa görünen o ki sandıklara da bu şekilde baskı hazırlığı yapılıyor. Eğer anketler Ak Parti'yi çok düşük gösterirse seçimi erteleyebilirler de iptal de edebilirler. Boykot veya seçime girmeme bizim gündemimizde yok. Biz seçim güvenliğinin sağlanması için çalışıyoruz, tartışıyoruz. Bölgenin pek çok noktasında ciddi ihlaller var.Ülkenin Batısı bunların ancak yüzde 10'unu duyuyor."

'SAĞLIK ÇALIŞANINA SALDIRI KABUL EDİLEMEZ'

Diyarbakır'da öldürülen doktor Abdullah Birol ile ilgili de konuşan Demirtaş,  " Doktorlara hemşirelere sağlık çalışanlarına yönelik saldırılar en ahlaksız savaş koşullarında bile kabul edilemez. Kimse sağlık çalışanlarına ne elini ne de dilini uzatmamalı. Biz bunu lanetliyoruz" dedi.

kaynak(radikal.com)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık