Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Sağlık Harran Üniversitesi Hastanesi'ne birincilik ödülü

Harran Üniversitesi Hastanesi'ne birincilik ödülü

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji bölümünün diz hastalıklarını önleme çalışması 26. Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongresinde birincilik ödülü aldı.

Giriş Tarihi: 31 Ekim 2016 Pazartesi 22:41
Harran Üniversitesi Hastanesi'ne birincilik ödülü

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç.Dr. Mehmet Akif Altay ve arkadaşlarının yaptıkları “Semptomatik Diz Osteoartritinin Tedavisinde Tek Doz PeriartikülerLidokain-Kortikosteroid Enjeksiyonu Eklem içi Hyaluronik Asidin Klinik Etkinliğini Artırımı-Prospektif, Randomize Tek Kör Çalışma” başlıklı çalışma, Antalya da yapılan 26. Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongresinde Spor Travmatolojisi alanında Birincilik ödülüne layık görüldü.

Doç.Dr. Mehmet Akif Altay başkanlığında yapılan bu çalışma aynı zamanda dünya çapında diz hastalıkları ve artroskopi alanda son derece saygın bir dergi olan ve TÜBİTAK tarafından dar SCI kapsamında kabul edilen “KneeSurgery Sports TraumatologyandArthroscopy” adlı dergide de ‘Level I’ kanıt düzeyine sahip bir araştırma makalesi olarak yayınlanmak üzere de kabul edildi. Ödülünü kongre başkanı Prof. Dr. Ali Biçimoğlu’ndan alan Doç.Dr. Mehmet Akif Altay, Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim dalı olarak özellikle ileri yaş hastalarda görülen diz eklemlerindeki ağrıların önlenmesi konusundaki çalışmalarının devam ettiğini ve bu alanda hastalara daha yararlı olabilecek tedavi modellerini geliştirmek için çalıştıklarını ifade etti.

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği sorumlusu olarak açıklamada bulunan Doç.Dr. Mehmet Akif Altay;“Bundan sonraki süreçte şehrimizdeki hastanelerde eksikliği hissedilen ve hastaların sağlık sorunlarını çok yaşadıkları bu alanda sorunları çözmek için ellerinden geleni yapmaya çalışacaklarını, özellikle de diz ağrıları nedeniyle ciddi sorunlar yaşayan hastalarımızın vakit geçirmeden tedavi hizmeti alabilmek için Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Polikliniğine başvurmaları konusunda açıklamalarda bulundu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık