Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Urfa Haberleri HARRAN ÜNİVERSİTESİNDE ÖZEL YETENEK SINAVLARI BAŞLADI

HARRAN ÜNİVERSİTESİNDE ÖZEL YETENEK SINAVLARI BAŞLADI

Harran Üniversitesi Resim-İş Öğretmenliği ve Müzik Öğretmenliği bölümüne özel yetenekle girmek isteyen öğrencilerin sınavları başladı.

Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2015 Pazartesi 15:30
HARRAN ÜNİVERSİTESİNDE ÖZEL YETENEK SINAVLARI BAŞLADI

Osmanbey Yerleşkesi Fen-Edebiyat Fakültesi Salonunda yapılan Müzik Öğretmenliği bölümüne toplam 90 öğrenci müracaat etti.

Resim-İş Öğretmenliği özel yetenek sınavına ise toplamda 138 öğrenci başvuru yaparken,  sınavlar, Üniversitenin Fen-Edebiyat Fakültesi dersliklerinde yapılıyor.  Sınavlar Cuma gününe kadar devam edecek.Sınava giren tüm öğrencilere başarılar dileyen Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın;  “Sınavların tamamını kayıt altına alıyoruz.  Sınava giren tüm adayların puan hesaplamalarının şeffaf olarak yapılmasını sağlıyoruz. Burada hiçbir spekülasyona yer verilmemesi ve öğrencilerimizin rahat olması için bütün imkânlarımızı seferber ediyoruz. Öğrencilerimiz gönül rahatlığı içerisinde olsunlar” diye konuştu.

40’ar öğrencinin alınacağı bu yılki sınavlara katılacak öğrencilerine aileleri de eşlik ettiler. Çocukları sınavda ter dökerken aileleri de dışarıda çocuklarının başarılı olması için dua ettiler. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık