Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Siyaset ‘HDP DIŞINDA TÜM PARTİLERLE KOALİSYONA HAZIRIZ’

‘HDP DIŞINDA TÜM PARTİLERLE KOALİSYONA HAZIRIZ’

MHP Genel Başkanı seçim beyannamesi açıklamasında çözüm sürecini sonlandıracağını ve 1 Kasım’dan sonra aynı sonuçlar çıkması halinde HDP dışında diğer partilerle  koalisyona hazır olduklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 4 Ekim 2015 Pazar 13:10
‘HDP DIŞINDA TÜM PARTİLERLE KOALİSYONA HAZIRIZ’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim beyannamesini açıkladığı toplantıda 1 Kasım seçimlerinde de 7 Haziran benzeri bir sonuç çıkması halinde, “HDP dışında, tüm partilerle koalisyona hazırız” dedi. Vaatlerini sıralayan Bahçeli, çözüm sürecini de sonlandıracaklarını ifade etti.

Bahçeli, “Türkiye’nin üst üste ‘1 Kasım’lar yaşamaması için biz sorumluluğa varız. 4 ilkemizi kabul eden, HDP dışındaki her partiyle, seçim beyannamelerimizi hükümet programı haline getirmeye hazırız. Bunu da peşinen açıklıyoruz” dedi.

AK Parti ve PKK’nin uzlaştığını iddia eden Bahçeli, Erdoğan’ın Oslo’da PKK lideri Abdullah Öcalan’ın serbest kalacağını vaadettiğini iddia ederek, “Erdoğan PKK’ya aziz vatanı peşkeş çekmiştir” dedi.

Bahçeli, Erdoğan’a beş soru yöneltti:

“İmralı canisi ile mektuplaştın mı?Öcalan canisinin İmralı’dan günübirlik çıkışlarına izin verdin mi?

Kandil’e kriptolu telefon gönderdin mi? Terör baronları ile telefonla görüştün mü?

Bülent Arınç’a yönelik düzmece suikast iddiasından sonra girilen kozmik odadan alınan en mahrem bilgiler kimlerin eline geçti?

KCK’nın kuruluşunda katkın ve dahlin var mı ?

PKK ve KCK’ya başkanlık karşısında federasyon ümidi verdin mi?”

Bahçeli çözüm sürecine ilişkin ise şunları söyledi:

“Çözüm süreci isimli ihaneti tamamen sonlandıracağız .Partimiz, terörle mücadeleyi hiçbir şartta ihmal edilmemesi gereken milli bir politika olarak ele alacaktır. Silahlarıyla birlikte teröristleri tesirsiz hale biz getireceğiz.”

Kaynak: İmctv

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık