Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Güncel HDP'li Vekil Ayhan: "Konunun Takipçisiyim"

HDP'li Vekil Ayhan: "Konunun Takipçisiyim"

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan Şanlıurfa'daki LPG fiyatlarının yüksek olması dolaysıyla 1 ay öncesinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na soru önergesi sunduğunu ve halen bir cevap alamadığını belirtti.

Giriş Tarihi: 30 Eylül 2016 Cuma 23:26
HDP'li Vekil Ayhan:

HDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan, Türkiye'de ise en yüksek fiyatta otogaz satışlarının Şanlıurfa'da gerçekleştiğini ve tüketicinin mağdur olduğunu bu konuyuda meclis gündemine taşıdığını ifade etti.

Ayhan, yaptığı yazılı açıklamasında Şanlıurfa'daki LPG fiyatlarının yüksek olması dolaysıyla 1 ay öncesinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na soru önergesi sunduğunu ve halen bir cevap alamadığını belirtti.

Ayhan, açıklamasında şu sözlere yer verdi: "Şanlıurfa halkımızın da yakından bildiği üzere, uzun bir süreden beridir kentimizdeki akaryakıt istasyonları LPG'yi çevre il ve ilçelerin çok üzerinde bir fiyattan satışa sunmaktadırlar. Kamuoyunda Akaryakıt istasyonlarının dernekleşme yoluyla LPG de ortak fiyat belirledikleri, belirlenen fiyatın altında satış yapan istasyonlara müeyyide uyguladıkları iddia edilmektedir. Şanlıurfa'nın ilçeleri ve çevre illerde 1,9 TL’ye LPG satın alınabiliyorken, Şanlıurfa il merkezinde en düşük 2,57 TL’den LPG satın alınabiliyor. Bu durum Şanlıurfalı LPG tüketicilerini ciddi olarak mağdur etmektedir. Ayrıca Akaryakıt istasyonlarının kendi aralarında almış oldukları karar doğrultusunda belirlemiş oldukları ortak fiyat uygulaması da rekabet koşullarını ortadan kaldırmakta, haksız kazançlara yol açmaktadır. Yaşanan bu sorunla ilgili olarak yaklaşık bir ay önce konuyu TBMM’ye taşıyarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Berat Albayrak'ın yanıtlaması talebi ile soru önergesi sunmuştuk. Akabinde sorun ile ilgili olarak, neredeyse her gün yerel basın ve sosyal medyada haber ve paylaşımlar yer almaktadır. Maalesef bu güne kadar soru önergemize herhangi bir yanıt verilmemiş olup, yaşanan sorunla ilgili olarak bakanlık ve hükümet tarafından da herhangi bir adım atılmamıştır. Hemşerilerimizin yaşadığı bu mağduriyetin bir an önce giderilmesi konusunda yetkilileri göreve davet ediyor, sorun çözülünceye kadar konunun takipçisi olacağımızı belirtmek istiyorum." 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da şehit iki asker için tören düzenlendi

Şanlıurfa'da şehit iki asker için tören düzenlendi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık