Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Güncel HDP’Lİ VEKİLLERİ HEDEF GÖSTEREN PROFESÖRE SORUŞTURMA VE UZAKLAŞTIRMA

HDP’Lİ VEKİLLERİ HEDEF GÖSTEREN PROFESÖRE SORUŞTURMA VE UZAKLAŞTIRMA

Arel Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde görev yapan Prof. Dr. Ahmet Atilla Şentürk’ün HDP’li vekillere yönelik şiddet çağrısının ardından Şentürk hakkında üniversite yönetimi tarafından soruşturma başlatılarak uzaklaştırma kararı verildi.

Giriş Tarihi: 11 Ağustos 2015 Salı 14:30
HDP’Lİ VEKİLLERİ HEDEF GÖSTEREN PROFESÖRE SORUŞTURMA VE UZAKLAŞTIRMA

Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekilleri hakkında “Her şehidimize karşılık bir HDP milletvekili indirilmeli” çağrısında bulunan İstanbul Arel Üniversitesi’nin Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde görev yapan Prof. Dr. Ahmet Atilla Şentürk hakkında üniversite yönetimi tarafından soruşturma başlatılarak uzaklaştırma kararı verildi.

Prof. Dr. Şentürk, kişisel Facebook hesabından paylaştığı mesajda,“Bu iş böyle olmaz. Her şehidimize karşılık bir HDP milletvekili indirilmeli” demişti.

‘Milletvekilliğini düşürmek anlamına’ geliyormuş

Hürriyet’e konuşan Şentürk, bu konuda fazla konuşmak istemediği belirterek şunları söyledi:

“Nasıl anlaşılırsa öyle yorumlansın. Yani indirmek aynı zamanda biliyorsunuz milletvekilliğini düşürmek demektir. Bu Türkçenin çok açık bir ifadesi. Fazla bir önemi yok, konuşmak istemiyorum. İndirme fiilinin ne anlama geldiğini Türkçe’de açıklarsınız. İndirme kelimesi milletvekilliğini düşürmek anlamına da geliyor.”

Üniversiteden açıklama

arel

Üniversite, Şentürk hakkında ‘disiplin soruşturması’ açıldığı belirterek, soruşturma sonuçlanana kadar Şentürk’ün okuldan uzaklaştırıldığını açıkladı.

Üniversiteden yapılan açıklamada şunlar ifade edildi:

”Prof. Dr. Ahmet Atilla Şentürk’ün 10.08.2015 tarihinde sosyal medya hesabından yaptığı bir açıklama nedeniyle hakkında disiplin soruşturması açılmış ve soruşturma sonuçlanıncaya kadar üniversitemizden uzaklaştırılmasına karar verilmiştir.”

kaynak: İmcTv

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da şehit iki asker için tören düzenlendi

Şanlıurfa'da şehit iki asker için tören düzenlendi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık