Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Urfa Haberleri KARAKÖPRÜ BAŞKANINI SEÇTİ

KARAKÖPRÜ BAŞKANINI SEÇTİ

Şanlıurfa’nın Karaköprü İlçesi Belediye Başkanlığı dördüncü tur oylamasında Metin Baydilli başkan seçildi.Dördüncü tur oylamasında metin Baydilli 16 oy alırken İsa Kızıldemir ise 14 oyda kaldı.

Giriş Tarihi: 15 Eylül 2015 Salı 18:13
KARAKÖPRÜ BAŞKANINI SEÇTİ

Karaköprü Belediye Başkanlığı seçimleri dün saat 14.00 da başlamıştı. Karaköprü Belediye Meclisinin ilk toplantısındaki  oylamada AK Parti Genel Merkezinin belirlediği aday İsa Kızıl Demir ile Şanlıurfa Büyükşehir ve Karaköprü Belediyesi AK Partili Meclis Üyesi Metin Baydilli 15’e 15 oy almıştı.

Oylar eşit olunca ikinci tur oylama bugün saat 13:00 da başladı.İkinci Tur oylamada İsa Kızıldemir 16 oy alırken rakibi Metin Baydilli 14 oy aldı. Meclisin 3’te 2’lik oyu alınamadığı için üçüncü tur oylamaya geçildi. Üçüncü tur oylamada da eşitlik bozulmadı. Her iki aday da 15 oy aldı. Bunun üzerine kura çekilmesi yapılması gerekiyordu. Ancak dördüncü tur oylama yapılması kararlaştırıldı. Dördüncü tur oylamada ise ipi göğüsleyen Metin Baydilli oldu. AK parti Genel Merkezinin adayı İsa Kızıldemir 15 oyda kaldı. Metin Baydilli 16 oy aldı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Birecik'te altyapı yenileniyor

Birecik'te altyapı yenileniyor

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık