Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Urfa Haberleri Kırsalda eksiklikler gideriliyor

Kırsalda eksiklikler gideriliyor

Eyyübiye Belediyesi, ilçe merkezi ve kırsalda vatandaşlardan gelen talep ve ihtiyaç doğrultusunda taziye evi projelerini sürdürüyor.

Giriş Tarihi: 30 Aralık 2014 Salı 13:37
Kırsalda eksiklikler gideriliyor

Eyyübiye Belediyesi, uzun zamandan beri devam eden güzel bir gelenek olan Taziye kültürünü diri tutmak adına vatandaşlardan gelen talepleri ve ihtiyaçları da göz önünde bulundurarak, taziye evi yapımına devam ediyor.

İlçe merkezi ve kırsalda devam eden çalışmaları yerinde görmek, eksikliklerin giderilmesi için çalışmaları hızlandırmak ve vatandaşlardan gelen talep ve istekleri birinci ağızdan dinlemek üzere ziyaretlerde bulunan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, belediyenin Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından Horoz Mahallesinde yapılan taziye evini  ziyaret etti.

Yapımı bitme aşamasına gelen ve kısa süre içerisinde vatandaşların hizmetine sunulacak olan taziye evinde beraberindeki heyetle birlikte incelemelerde bulunan Başkan Ekinci, “Şehir merkezindeki çalışmalar ile beraber kırsalda da ciddi bir uğraş içersindeyiz. Bu anlamda da özellikle kırsal mahallelerdeki insanlarımızın bizden beklediği taziye evi, köy içi çalışmalarda hızlı bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor. Bugün de Horoz mahallesine geldik. Buradaki vatandaşlarımızla istişare ederek,  özellikle daha önce kabasını kendilerinin yaptıkları sonrasında ince ve diğer detayları bizim tarafımızdan yapılarak karşılanan bir çalışma yaptık. Burada da mahalle halkı ile beraber bu hizmetleri götürmeye çalışacağız. Karşılıklı birbirimize destek vererek, İmkânlar ölçüsünde bunları yapıyoruz.”dedi.

Ulucanlar, Karahisar, İkizce, Güzelkuyu, Kaplan, Vergili, Kubacık, Başören ve Mihraplı mahallelerinde de bu tür çalışmalarının olduğuna vurgu yapan Ekinci, kısa bir süre içersinde mahalle içi özellikle stabilize yol konusunda da çalışmalarının olacağını söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık