Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Siyaset Urfa'da AK Partili Başkan'dan Şok İddia!

Urfa'da AK Partili Başkan'dan Şok İddia!

Şanlıurfa’nın, sınırın sıfır noktasındaki ilçesi Akçakale’nin AK Partili Belediye Başkanı Addülhakim Ayhan, halka vermek istedikleri hizmetlerin bazı milletvekilleri tarafından engellendiğini açıklayarak, “Kişisel çıkarlar uğruna halkıma hizmet vermemi engelleyenler hüsrana uğrayacaktır. Bunu ne halkım, ne de vicdanlar kabul eder” dedi.

Giriş Tarihi: 25 Ekim 2016 Salı 20:03
Urfa'da AK Partili Başkan'dan Şok İddia!

Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, AK Partili bazı vekillerin yapmak istedikleri hizmetleri engellediklerini açıklaması üzerine bizde soruyoruz. Bu milletvekilli veya milletvekillerinin kim olduğunu açıkla ki Şanlıurfalılar kim olduklarını bilsinler. 

Ayhan, düzenlediği basın toplantısında, çarpıcı açıklamalarda bulundu. 100 bin olan ilçe nüfusunun Suriye’de yaşanan sorunların ardından gelen sığınmacılarla birlikte iki katına çıktığını vurgulayan Başkan Ayhan, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyüklüğünü gösterdi ve bu insanlara kucak açtık. Onlara Türk misafirperverliğini en iyi şekilde bugüne kadar gösterdik, göstermeye de devam edeceğiz. Onlara iş, aş, ekmek sunmak zorundayız. Aksi takdirde toplumsal olaylar kaçınılmaz olur. Biz bunun gayreti içindeyken, AK Parti’li bir belediye başkanı olarak yine AK Partili bazı milletvekillerimiz tarafından hizmetlerimizin engellenmesini kabul edemeyiz” diye konuştu.

NÜFUSUMUZ İKİYE KATLANDI

Suriyelilerle birlikte ihtiyaçları daha da artan ilçede imkansızlıklara rağmen verdiği ve vereceği hizmetlere de dikkati çeken Başkan Ayhan, şunları kaydetti;
“Gönül isterdi ki bu basın toplantısında, milletvekillerimizle omuz omuza verip gerçekleştirdiğimiz hizmetleri anlatalım. Ama maalesef üzülerek söylemek istiyorum ki; destek bir yana köstek görüyoruz. Ben hizmetlerimi AK Parti’li bir belediye başkanına yakışır yapmak isterim. Türkiye’nin en güçlü partisi ve bir iktidar partisinin mensubu olarak bunları söylüyor olmak beni üzüyor. Ancak, halkımızın da herşeyden haberdar olmasını istiyorum. Biz halkımızın oylarıyla geldik, onlara hesap vermek boynumuzun borcudur.”
AK Parti’li bir belediye başkanı olduğuna vurgu yapan Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan, “Bunu milletvekillerimizin hatırlamasını isterim. Oysa, nereye elimizi atsak köstek görüyoruz. Beni yıpratma adına partimize zarar verdiklerinin farkında değiller. Sadece bazı vekiller değil, onların kumandasındaki milli eğitim ve tarım müdürlüğü gibi devletin kurumları da bizim karşımızda. Nedenini sorduklarında milletvekillerini gerekçe gösteriyorlar” diye konuştu.

SOSYAL BELEDİYECİLİK

Belediyeciliğin sadece yol, kanalizasyon gibi hizmetlerle sınırlı olmadığını, sosyal belediyeciliğin AK Parti’nin özünde olduğunu ifade eden Başkan Ayhan, “Bu nedenle sosyal belediyecilik anlamında eğitimden sağlığa kadar birçok hizmet veriyoruz. Örneğin okullarımızda tadilat yapıyoruz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız nezih ortamlarda yetişsin istiyoruz. Yaptığımız tadilatı fotoğraflamamıza bile izin verilmiyor. Bu kadarına da pes dememek mümkün mü?” diye sordu.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Keşküş’ün de Akçakale’ye hizmet vermemesi için yoğun baskı altında tutulduğunu anlatan Başkan Ayhan, “Amacımız reklam değil, amacımız ilçemize hizmet, burada yaşayan binlerce konuk Suriyelimize hizmettir. Ben bu hizmetleri kendi adıma değil partim adına halka yapıyorum. Hizmeti engellemek AK Parti’nin vekillerine yakışır mı? “ ifadelerine yer verdi.

BU HANGİ VİCDANLA BAĞDAŞIR?

Tek amacın “Abdulhakim başarılı olmasın” düşüncesi olduğunun altını çizen Başkan Ayhan, şöyle devam etti:
“Yakın bir geçmişte yani 15 Temmuz’da ülkemiz yangının eşiğinden döndü. Şükürler olsun ki Cumhurbaşkanımızın dirayeti sayesinde bu sıkıntılar aşıldı. Bu tabloda teröristlere karşı hepimizin birlik ve beraberlik içinde olması gerekirken hizmeti engellemek hangi vatan sevgisi, hangi parti sevgisi, hangi parti ilkeleriyle bağdaşır?

"HİZMETİMİZ ENGELLENEMEYECEK"

Kapaklı’nın konuşmasının ardından sözlerine devam eden Başkan Ayhan, engellenen hizmetlerinden örnekler vermeye devam etti. Kadınları iş ve beceri sahibi yapak istedikleri kursun bile engellendiğini, kendilerine Valilikçe tahsis edilen mekanın bile boşaltılmasının istendiğini anlatan Başkan Ayhan, “Kadın kültür merkezimizin şu anda boşaltılması isteniyor. Bir yeri boşaltın derken alternatif olmalı, çözüm olmalı” diye konuştu.

GÜCÜMÜZ HALKTAN

Başkan Ayhan, “Bu sorunu genel merkezimize de taşıdık. Biz devletimizi , milletimizi seviyoruz. Biz terörist değiliz, ne PKK ne PYD ne Feto’yuz. Bu vatana hizmet için can atıyoruz. Tek dileğimiz kişisel menfaatler uğruna önümüze set oluşturulmasın. Ülkeme, toprağıma, bayrağıma hizmeti hiçbir güç engelleyemeyecek bunu herkesin bilmesini istiyorum. Ben gücümü halkımdan alıyorum. Bunu herkes böyle bilsin” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Fakıbaba Urfa'da Kentsel Dönüşüm Müjdesi Verdi

Fakıbaba Urfa'da Kentsel Dönüşüm Müjdesi Verdi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık