Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Eğitim Urfa'da "El Ele Güvenli Geleceğe Projesi"

Urfa'da "El Ele Güvenli Geleceğe Projesi"

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğünce terör faaliyetlerini önlemek ve terörle mücadele kapsamında, üniversitede eğitim-öğretime başlayan öğrencilere "El Ele Güvenli Geleceğe Projesi" kapsamında bilgilendirme yapıldı.

Giriş Tarihi: 26 Eylül 2016 Pazartesi 23:43
Urfa'da

Terör örgütü elamanlarının üniversite kayıt dönemlerinde, öğrencilerin okula başladığı dönemlerde yemek, konaklama ve ulaşım gibi konularda öğrencilere yardımcı olmak bahanesiyle iletişim kurmaya, ilerleyen dönemlerde de ilişkilerini geliştirerek gençleri örgütün yapısı içerisine çekmeye çalıştıkları tespit edildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli polisler, terör örgütlerinin faaliyetlerini önlemek, terörle mücadele alanında halk desteğini sağlamak, terör örgütlerinin eleman temini olarak gördüğü gençleri korumak ve üniversiteye kayıt yaptırmak için kente gelen gençlerin ve ailelerin kendilerini güvende hissetmelerini sağlamak amacıyla "El Ele Güvenli Geleceğe Projesi"ni uygulamaya koydu.

Proje kapsamında polisler, Harran Üniversitesi'nde açtıkları standlarda, öğrencilere terör örgütlerinin eleman kazanma faaliyetlerini engellemek ve propaganda yöntemlerini etkisiz hale getirmek amacıyla hazırlanan el broşürlerini dağıttı. Öğrencilerle birebir görüşen görevliler, konuyla ilgili bilgilendirme yaptı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık