Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Eğitim Urfa’da öğrenciler staj yapacak hastane bulamıyor

Urfa’da öğrenciler staj yapacak hastane bulamıyor

Şanlıurfa’da bir meslek lisesinde eğitim gören 36 öğrenci staj yapacak hastane bulamadığı için Kaymakam ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yardım istedi.

Giriş Tarihi: 17 Ekim 2016 Pazartesi 22:09
Urfa’da öğrenciler staj yapacak hastane bulamıyor

Öğrenci velileri ve öğrenciler, yetkililerin staj sorununa bir an evvel çözüm bulunmasını istedi.

Şanlıurfa’nın Karaköprü İlçesi’nde bulunan İsmail Nazif Bayraktar Kız Meslek Lisesi’nde okuyan 36 sağlık bölümü öğrencisi hastanelerde yer bulmadığı için staj yapamıyor. Liselerinin 4’üncü sınıfında görecekleri haftada 3 günlük staj uygulamasında staj yapacak yer bulamayan öğrenci velileri yetkililerden yardım istedi. Karaköprü İlçe Kaymakamı ile görüşen öğrenci velileri ardından Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gitti. 35 öğrencinin staj yeri olmadığı için staj yapamadıklarını söyleyen öğrenci velisi Abdullah Canbeyli, “Öğrencilerimiz son sınıfa geldiğinde Kamu Hastaneleri’nde staj görmeleri gerekiyor. Ama Milli Eğitim ile Kamu Hastaneleri arasında herhangi bir protokol yapılmadığından dolayı çocuklarımız staja gidemiyor ve 1 yıları heba olacak. Yetkililerle görüştüğümüzle hatır gönül ile bu işi yapabileceğimizi sağı solu arayıp çocuklarımızı bir yere yerleştirebileceğimizi söylediler. Tabi ki resmi olarak çocuklarımızın staj görmesi gerekiyor. Kaymakam bey ile görüştük, bizi Milli Eğitim’e ve valiliğe havale ettiler. Kısmetse vali bey ile randevu almak suretiyle yasal sürede staj yapmaları için gerekli girişimi yapacağız. Çocuklarımızın mağdur olmasını engelleyeceğiz. 36 öğrencimiz dışarıda kalmış, staj göremiyorlar” şeklinde konuştu.

Canbeyli, öğrencilerin staj görememeleri durumunda sene başından bu yana görmüş olduğu dersleri tekrardan görmek suretiyle bir yılı o şekilde geçireceklerini de sözlerine ekledi.

 Ruhaajans

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Sürücü Kursundan Ücretsiz Ehliyet

Sürücü Kursundan Ücretsiz Ehliyet

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık