Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Eğitim Urfa'da Rektör Vekili Müjdeyi Verdi!

Urfa'da Rektör Vekili Müjdeyi Verdi!

Harran Üniversitesi 2016-2017 eğitim öğretim yılı kayıtlarına başladı. Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Sarıışık, geçen yıllarda yaşanan uzun kuyrukların oluşmayacağının müjdesini verdi.

Giriş Tarihi: 16 Ağustos 2016 Salı 00:33
Urfa'da Rektör Vekili Müjdeyi Verdi!

Harran Üniversitesi 2016-2017 kayıtları dolayısıyla bir açıklama yapan Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Sarıışık, üniversitenin bu yıl yüzde 94'lük dilimle tercih edildiğini ve yeni kayıt yaptıracak öğrencilerle birlikte mevcut öğrenci sayısının 23 bine ulaşacağını söyledi.

Programlara göre ÖSYM'den gelen öğrenci sayılarında Harran Üniversitesi'ne tanınan 4 bin 809 kontenjandan gelecek öğrenci sayısı toplamının 4 bin 514 olarak belirlendiği açıklayan Rektör vekili Sarışık, Yüzde 94'lük bir dilimle tercih edilen Harran Üniversitesi, bu alanda kendisinden önce kurulan birçok üniversitenin önüne geçtiğini söyledi.

HARRAN ÜNİVERSİTESİ 23 BİN ÖĞRENCİYE ULAŞTI

Birkaç bölüm ve program hariç tüm branşların yüzde yüz doluluk oranına ulaştığını dile getiren Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Sarıışık;“Kayıt yaptıracak olan öğrenciler, ek kontenjan, özel yetenek sınavları, yüksek lisans, doktora ve yurtdışı öğrenci kontenjanıyla, öğrenci sayılarının 23 bine ulaşacağını söyledi.
Bu rakamın Şanlıurfa'nın gelişmesi, tanınması noktasında önemli bir adım olarak görüyoruz.üniversitede kayıtların başladığını, gelecek öğrencilerin mağdur olmamaları ve üniversiteye çabuk ulaşmaları için şehirlerarası otobüs terminallerine danışma merkezi ve ücretsiz hizmet verecek olan ulaşım aracı tahsis ettik” dedi.

KAYITLARDA UZUN KUYRUKLAR OLUŞMAYACAK

Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Sarıışık şunları kaydetti: "Geçtiğimiz yıllarda Osmanbey Yerleşkesi Merkezi K-kafeteryada toplu olarak kayıt yapılıyordu. Öğrencilerimiz saatlerce sıra beklemek zorunda kalıyorlardı. Geçen sene itibariyle fakülte ve meslek yüksekokulları kendi bünyelerinde oluşturdukları kayıt bürolarıyla hizmet vermeye başladılar. Böylece öğrencilerimiz sıra beklemek zorunda kalmıyorlar. Öğrencilerimiz için büyük kolaylık sağladık. Ayrıca e-kayıt yöntemiyle kayıt sistemi devreye girdi. Öğrencilerimiz, internet üzerinden üniversitemize gelmeden kayıtlarını yapıyorlar" diye konuştu.

Prof. Dr. Ali Sarıışık,ayrıca geçen yıl başlanılan ücretsiz İngilizce hazırlık programı ile yeni kayıt olan öğrencilere yönelik tercihli İngilizce hazırlık sınıfına öğrenci kayıtlarının da devam ettiğini belirtti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık