Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Urfa Haberleri Viranşehir’deki Okulların Azap Verici Durumu Neden Değişmiyor?

Viranşehir’deki Okulların Azap Verici Durumu Neden Değişmiyor?

Şanlıurfa Viranşehir ilçesinde yer alan birçok okulun durumunu öğrenciler veliler ve hatta içinde faaliyet gösteren yönetim ve öğretmenler çok iyi biliyor. Basın yoluyla, şikayetlerle birçok kez dile getirilmesine karşın hala bir değişiklik olmadığı görülüyor.

Giriş Tarihi: 23 Eylül 2016 Cuma 21:47
Viranşehir’deki Okulların Azap Verici Durumu Neden Değişmiyor?

2016-2017 Öğretim Yılının başlamasıyla özellikle Viranşehir ilçesine bağlı birçok okulun eksikliklerinin giderilmediği görüldü. Viranşehir Yenişehir Ortaokulu’nun hala inşaat halindeki görüntüsü, bir türlü tamamlanmayan çok amaçlı salonu veliler tarafından sürekli olarak eleştirilmesine karşın hala bir çözüme ulaştırılmadığı biliniyor.

Bir başka sorunlu okul olan Mustafa Kemal İlk ögretim okulunda bulunan Lavabolar çocuklarımızın sağlığını olumsuz yönde etkiliyor, çocuklarımız hastalanıyor. Bunu yetkili olarak adlandırdığımız kişiler neden görmüyor?

Milli Eğitim’in ilçelere atadığı müdürlüklerin görevlerini neden tam anlamıyla yapmadıkları Viranşehirliler için artık azap verici bir hal almakta. İhalelerin verildiği ve nedense bu ihaleleri takiben yapılan işlerin de bitip bitmediğinin mutlak suretle takip edilmesi gerekliliği konusunda Viranşehirli halk hem fikir.

Biz de Viranşehirli olarak, Viranşehir’in basını olarak, Viranşehirli çocuklarımızın birer velisi olarak bu ve benzer sorunlar yaşayan okullarımızın sorunlarının ivedilikle ele alınmasını istiyoruz.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün görevi nedir, verilen ihallelerin takibi neden yapılmıyor? Çocuklarımızı neden hala inşaatı bir türlü bitirilemeyen okullara yolluyoruz. Bu okulların hijyeni neden eksik? Bizim gördüklerimizi Milli Eğitim İlçe Müdürü neden görmüyor cevap istiyoruz.

Çocuklarımızı sağlam, düzgün ve yaraşır okullarda neden okutamıyoruz?

Kaynak :Viransehirajans.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Birecik'te altyapı yenileniyor

Birecik'te altyapı yenileniyor

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık