Urfa'da Her Türlü Gösteri ve Miting Yasağı

Şanlıurfa Valiliği Urfa il sınırları içerisinde, her türlü yürüyüş, basın açıklaması miting, çadır kurma, stant açma ve benzeri türdeki tüm etkinlikleri yasakladı.

Urfa'da Her Türlü Gösteri ve Miting Yasağı

Şanlıurfa Valiliği tarafından yapılan duyuru ile 30 gün süre ile Urfa il sınırları içerisinde Mahalli idare organlarının, kamu kurumlarının, kamuya yararlı dernekler ve üniversitenin yapacağı etkinlikler dışında kalan yapılması muhtemel her türlü yürüyüş, basın açıklaması miting, çadır kurma, stant açma ve benzeri türdeki tüm etkinlikleri yasakladı

Urfa Valiliği'nden konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi:

Mahalli idare organlarının, kamu kurumlarının, kamuya yararlı dernekler ve üniversitenin yapacağı etkinlikler dışında kalan yapılması muhtemel her türlü yürüyüş, basın açıklaması miting, çadır kurma, stant açma ve benzeri türdeki tüm etkinlikler,  2935 Sayılı Olağanüstü Hal Kanununun 11. Maddesi (m), 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 17. maddesine istinaden, diğer illerden katılımlarla birlikte, 03 Kasım 2017 ile 02 Aralık 2017 tarihleri arasında 30 (otuz) gün süreyle il merkezi ve ilçelerimiz dahil olmak üzere Şanlıurfa coğrafi sınırları içerisinde yasaklanmıştır.

Ayrıca mahalli idare organlarının, kamu kurumlarının, kamuya yararlı derneklerin ve üniversitelerin ilimizde düzenleyecekleri etkinliklerde en geç 48 saat öncesinden merkezde İl Emniyet Müdürlüğüne, ilçelerde İlçe Emniyet Müdürlüklerine  bildirimde bulunmaları gerekmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 5 Kasım 2017 Pazar 16:43

http://www.urfahaber.net/haber/urfada-her-turlu-gosteri-ve-miting-yasagi-30282.html