Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Spor Yetim’den Afrin Operasyonuna destek

Yetim’den Afrin Operasyonuna destek

Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı Emin Yetim,'Zeytin Dalı' operasyonununa destek vererek, bu operasyonun aynı zamanda bölgedeki masum sivillerin güvenliğinin sağlanması adına da çok önemli olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 23 Ocak 2018 Salı 15:32
Yetim’den Afrin Operasyonuna destek

Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı Emin Yetim, Türkiye'nin sınır güvenliğini ve toprak bütünlüğünü tehdit eden terör gruplarının bölgeden temizlenmesi adına başlatılan 'Zeytin Dalı' operasyonununa destek vererek, bu operasyonun aynı zamanda bölgedeki masum sivillerin güvenliğinin sağlanması adına da çok önemli olduğunu söyledi.

Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı Emin Yetim, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye'nin kuzeybatısında bulunan Afrin bölgesine ‘Zeytin Dalı’ adıyla yapılan operasyona destek verdi. Ülkemizin sınır bölgelerinde masum insanları katleden ve milletimizin güvenliğine de tehdit oluşturan terör gruplarına sessiz kalmalarının beklenemez olduğunu vurgulayan Yetim, “Türkiye olarak tüm ülkelerin toprak bütünlüğüne saygılı olmakla birlikte, ulusal güvenliğimizi korumak ve coğrafyamızdaki barışa ve huzura da öncülük etmek hem meşru hakkımız hem de tarihi sorumluluğumuzdur. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz terör örgütlerini bölgeden temizleyerek sınırlarımız içinde ve komşu coğrafyada güvenliği tesis etmek üzere görev başındadır. Fırat Kalkanı ile başlayan ve terör koridoru oluşturulmak istenen bölgedeki Afrin operasyonuyla terör örgütleri ile destekçilerine gereken cevabı en etkin şekilde veren Türkiye, komşu coğrafyadaki mazlumları da korumaya ve şefkat elini onlara uzatmaya devam edecektir” dedi.

Operasyondan acı haberler aldıklarını da vurgulayan Yetim, şehit olan askerlerimize başsağlığı dileyerek,  şunları kaydetti;

“Sayın Cumhurbaşkanımızın, Hükümetimizin ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin her zamanki gibi dimdik yanındayız. Dualarımız ve desteğimiz kahraman Mehmetçiğimiz ile birliktedir.”

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Basketbol: PTT Kadınlar Türkiye Kupası

Basketbol: PTT Kadınlar Türkiye Kupası

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık