Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Siyaset YÜKSEKDAĞ: SALDIRILARI SARAY'A BAĞLI GLADYO ÖRGÜTLÜYOR

YÜKSEKDAĞ: SALDIRILARI SARAY'A BAĞLI GLADYO ÖRGÜTLÜYOR

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, dün parti binalarına eş zamanlı olarak 128 yerde planlı ve kapsamlı saldırılar gerçekleştirildiğini söyleyerek, “Bu saldırıların her birisi planlı bir şekilde, saraydan ve saraya bağlı AKP’nin güdümündeki gladyo yapısı tarafından örgütlenmiştir.

Giriş Tarihi: 8 Eylül 2015 Salı 11:19
YÜKSEKDAĞ: SALDIRILARI SARAY'A BAĞLI GLADYO ÖRGÜTLÜYOR

Dağlıca'da yaşamını yitiren askerlerin cenazelerinin Kürt halkı tarafından sahip çıkıldığı ancak yine batıda Kürt halkının saldırılara uğradığını belirten HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Bu saldırıların tümü AKP'nin güdümündeki gladyo tarafından örgütlenmiştir. Bu saldırıları yapanlar 16 askerin cenazesine zerrece saygısı olmayanlardır. Saygısı olanlar gidip o askerlerin cenazelerini sırtında taşıyanlardır" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, partisinin MYK toplantısı öncesi açıklamalarda bulundu. Dağlıca'da yaşamını yitiren askerlerin cenazelerinin halk tarafından toplanmasının ibret tablosu olduğunu belirten Yüksekdağ, "Askerlerin cenazeleri sahip çıkan Kürt halkıydı ama batıda linç edilen yine Kürt halkı oldu" dedi.

Yüksekdağ konuşmasında şunlara değindi:

"128 yerde planlı ve kapsamlı saldırı gerçekleşti. Sadece parti binamız değil telefonla Kürtçe konuştuğu için katledilenler oldu. Saldırıların kabul edilir hiçbir yönü yoktur. Bu saldırıların yönlendirilmiş olduğunu çok iyi biliyoruz. Dün iktidarını yitiren, yine kazanmayı düşünen siyasi yapının iç savaşına tanık olduk. Bu saldırıların tümü AKP'nin güdümündeki gladyo tarafından örgütlenmiştir. Bu saldırıları yapanlar 16 askerin cenazesine zerrece saygısı olmayanlardır. Saygısı olanlar gidip o askerlerin cenazelerini sırtında taşıyanlardır. Bu devleti bazı başı asker ailelerine 'karaktersiz' diyecek kadar saygısızdır. Dün Türkiye'de çok ağır bir tablo yaşandı. Cizre halkına bomba ve roketlerle saldırı yaşandı. Hala kaldırılamayan cenazeler var. Yine bu süre içerisinde yüze yakın yurttaş kolluk güçlerinin mermisiyle yaşamını yitirdi. Bunların hepsi sarayını güvence altına almak isteyen siyasetin nedeniyle yaşandı. Yaşanan bütün bu acıların sorumlusu çözümü buzdolabına kaldıranlardır."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık