Şerif BENDAŞ

ÜLKE GÜNDEMİMİZ


Şerif BENDAŞ
6 Nisan 2018 Cuma 11:19

Ne kadar balık hafızalıyız değil mi ? Onlarca derdi,tasayı,ölümü,tecavüzü,vurgunu,talanı hiç yaşanmamışçasına unutup yeni günlere, yeni zamanlara yelken açıyoruz.

Daha geçen günlerde üç yaşındaki bebeğe tecavüz edildi. Mahsun çocuğun ağlamaktan kulak zarları patlamıştı O an o işi o hiç bir yere sığmayacak eylemi hangi ruh hali içinde yapar insanoğlu.

Özgecan'ı kopardılar bu hayattan, üniversitede okuyan ve evine dönen kıza tecavüz ettikten sonra demir sopalarla öldürmüşlerdi. Münevver Karabulut'u testereyle kesmişti psikopatın biri.

Bunları sayarsak ne yazık ki yüzlercesini sığdıramayız bu satırlara. Her gün kadın ölümleri, töre cinayetleri, eski koca dehşeti,çocuk tecavüzleri,kan davası aşina olduğumuz vakalar arasında yer alıyor artık.

Bunlar yaşanırken göstermiş olduğumuz tepkiler sonralarda normal bir hale bürünüp sıradan olaylar gibi geliyor bizlere. Bundan dolayıdır ki toplumda infial yaratması gereken bir vaka çok olağan bir şekile bürünebiliyor.

Günümüzde de geçerliliğini koruyan OHAL de aynı durum söz konusu. OHAL normal hal şimdilerde. Topluma ölümü gösterip sıtmaya razı etmek gibi bir şey oldu. İnsanlar kendilerine göre doğru bildiklerini savunamıyor,istemeyerek güçlünün yanında saf tutmaya çalışıyor.

Farklılıklarımızı zenginliğimiz görmediğimizden tek tip bir toplum yapısına doğru evriliyoruz . Okumayan,eleştirmeyen,irdelemeyen ve bunların sonucunda hesap soramadan olana boyun eğen bir toplum yapısı ortaya çıkıyor ki günümüzde bu çok iyi başarıldı.

Balık hafızalı toplumumuz bu günleri de unutacak ,unutacak ama kapanmayan yara misali iz bırakacak bu kötü günler . Toplum topyekün bir travma yaşıyor neredeyse .

Ekonomik anlamda yerlerde sürünen bizler bunları gündemi bile getiremiyoruz . Kaba bir tabirle dayak yemekten dayak atmaya fırsat bulamıyoruz . İnsanlar bankalara, kartlara ,tefecilere borçlu ; gününü kurtarmakla yaşamını idame ettiriyor.

Her geçen gün kötüye giden gündelik yaşamımız suni gündemlerle gerçekliğinden uzaklaştırılıyor ve insanların gerçek gündeme kafa yormaları istenmiyor . Hal böyle olunca da insanlar zorunlu alıştırılma yöntemi ile duyarsızlığa , itiraz etmemeye ve olana razı olmaya mecbur bırakılıyorlar .

Nice sıkıntılı durumları ,ölümleri , ekonomik çalkantılarını gören bu toplum bugünleri aşacak ve kendine gelecektir . Bu ülkeye güzel günler mutlaka ama mutlaka gelecektir . Güzel günlere erişebilme dileğiyle .


Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık